Didim Belediyesi 2014’ün İlk Meclis Toplantısını Gerçekleştirdi
Didim Belediyesi'nin 2014 yılı Ocak ayı Meclis toplantısı Belediye Başkanı Mümin Kamacı başkanlığında yapıldı. Toplantıda; Toplantı gün ve saatleri, huzur hakkı ücretleri görüşülerek denetim komisyonu üyelikleri belirlendi.

Didim Belediye Meclisi'nin 2014 yılı Ocak ayı Meclis toplantısı Didim Belediye Başkanı Mümin Kamacı başkanlığında yapıldı. Toplantıya CHP Grubundan Osman Ayyıldız mazeretli Salih Bankoğlu ise mazeretsiz olarak katılmadı. Gündemin ilk maddesinde 2014 yılı meclis toplantı gün ve saati ile meclisin tatil edileceği ay belirlendi. Geçen yıl alınan karar doğrultusunda karar alınırken Meclisin 2014 yılı içinde her ayın ilk haftası Salı günü saat 14:00’de toplanması, Eylül ayında tatil yapmasına oy birliğiyle karar verildi. Gündemin ikinci maddesinde ise Meclis üyelerinin huzur hakkı ücretleri görüşüldü. Geçen yıl 65 TL 63 kuruş olan ücretlerin bu yıl 68 TL 44 kuruşa yükseldiğini bildirilirken huzur hakkı ücretlerinin Didim Huzurevine bağışlanmasına oy birliğiyle karar verildi.

“DENETİM KOMİSYONU BELİRLENDİ”

Gündemin üçüncü maddesinde ise 2014 yılı Denetim komisyonu üye seçimleri yapıldı. Komisyona Ahmet Karaoğlu, Vedat Ege, Atila Milor, Şehriban Karakış ve Figen Cevrem Gürsoy seçildi. Gündemin dördüncü maddesinde ise Yazı İşleri Müdürlüğü’nün 02.01.2014 tarih 006 sayılı yazısı görüşüldü. Yazıda Zabıta Müdürünün 1. derece olan kadrosu oy birliğiyle 3.dereceye alındı. Gündemin beşinci maddesinde ise Aydem’in yazısı ele alındı. AYDEM’in yaptığı kazı çalışmalarında kazı bedellerinin ödenmesi noktasında Meclis kararının gerekli olduğunu dile getiren Başkan Kamacı, alınan kararın AYDEM’e iletilmesinden sonra kazı bedellerinin ödeneceğini söyledi. Karar oy birliğiyle alındı.

Gündemin altıncı maddesinde ise İnşaat Mühendisleri Odası’nın talebi görüşüldü. Talep oy birliğiyle kabul edildi. Gündemin yedinci maddesinde ise Gevrek Mevkii 14176 parselde plan değişikliği teklifi görüşüldü. Teklif oy birliğiyle ret edildi. Gündemin sekizinci maddesinde ise Tekağaç Mevkii 992 ve 996 parsellerin ilave imar planı teklifi ele alındı. Madde Meclis üyeleri Serdar Topal, Atila Milor ve İbrahim Eray’ın çekimser oyuna karşılık oy çokluğuyla kabul edildi. Gündemin dokuzuncu maddesinde ise Hisar Mahallesinde bulunan 15500 parselin ilave imar planı teklifi ele alındı. Teklif Serdar Topal’ın çekimser oyuna karşılık oy çokluğuyla kabul edildi. Gündemin onuncu maddesinde ise Hisar Mahallesinde bulunan 2509 ada 1, 2510 ada 1 ve 2510 ada 2 parsellerin plan değişikliği teklifi görüşüldü. Teklif Serdar Topal’ın çekimser oyuna karşılık oy çokluğuyla kabul edildi. Gündemin on birinci maddesinde ise 05.11.2013 tarih 75 sayılı Belediye Meclis Kararı ile onaylanan 1188 parselin ilave imar planına yapılan itirazın görüşüldü. İtirazla ilgili AKP’li Meclis üyesi Atila Milor’un itiraz yazısı okundu. Yapılan itirazla ilgili plancı meclis üyelerine bilgiler verdi. Yapılan oylamada Milor’un itirazı AKP grubunun evet, Serdar Topal ve Ercan Atsoy’un çekimser oyuna rağmen oy çokluğuyla ret edildi. Gündemin on ikinci maddesinde ise 05.11. 2013 tarih 76 sayılı Belediye Meclis Kararı ile onaylanan 1148 parselin ilave imar planına yapılan itiraz görüşüldü. İtiraz AKP grubunun evet, Serdar Topal ve Ercan Atsoy’un çekimser oyuna rağmen oy çokluğuyla ret edildi. Gündemin on üçüncü maddesinde ise Odak Mühendislik Hiz. Tic. San. Ltd. Şti.nin trafo yerleri ile ilgili talebi ele alındı. Talep oy birliğiyle kabul edildi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.