Ak Parti Ankara İl Başkanı Murat Alparslan’ın Dünya Çocuk Günü Mesajı
AK Parti Ankara İl Başkanı Murat Alparslan, Dünya Çocuk Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

AK Parti Ankara İl Başkanı Alparslan yayınladığı mesajın da, “Nasıl ki çekirdek ya da tohum bir ağacın neslini devam ettiriyorsa, insan neslinin devamını sağlayan unsur da çocuktur. Çocuklar, bir çiçek gibi bakım, ilgi ve sevgi ister. Mutlu olamazsa solar, iyi yetiştirilemezse sıkıntı verir. Çocuklar, her insanın, her milletin geleceğidir, güvencesidir. Çocuklarını ihmal eden milletler tükenmeye, onları yabancı ellere terk edenler de özlerini kaybetmeye mahkûmdurlar. Çocuklar küçük ve değersiz görülmemelidir, hafife alınmamalıdır. Aksine özen gösterilmeli, ihtimamla hareket edilmelidir” dedi.

Bugünkü nesillerde toplumun yüzkarası sayılabilecek kişilerin, dün terbiye ve eğitimlerinde ihmal gösterilen çocukların olduğunu ifade eder Alparslan mesajına şöyle devam etti:

“O halde geleceğini teminat altına almak isteyen her millet, yarının büyükleri çocukların yetiştirilmesine imkân hazırlamalıdır. Biz, savaşlarda yetim kalan düşman çocuklarına bile bakan, çocuklarına gerçekten değer veren, hayatını çoğunlukla çocuklarına adayan bir medeniyetin temsilcileriyiz. Dolayısıyla bu bilinçle, AK Parti olarak, iktidar olduğumuzdan beri çocuklarımızın daha rahat yaşayabilmesi için elimizden gelen tüm imkânları seferber etmeye çalışıyoruz. Sağlık alanında, 18 yaş ve altındaki bütün çocukların sağlık hizmetlerinden koşulsuz yararlanmaları sağlanmıştır. Anne ve çocuk sağlığına büyük önem verilmiştir.”

Eğitimde her alanda okullaşma oranının arttığını ifade eden Alparslan, özellikle okul öncesi eğitim yaygınlaştığını belirterek, “Önce ilk, sonra orta öğretimde ders kitapları ücretsiz dağıtıldı. Yine 8 derslik ve üzeri tüm okullarda 29.428 bilişim teknolojisi sınıfı kuruldu. Okullarda bilgisayar sayısı artırıldı. Laboratuvar, kütüphane, spor salonları sayısı artırıldı. Engelli çocuklarımıza evde eğitim de dâhil olmak üzere, her konuda eğitim desteği verilmektedir. Okullara taşıma, yatılı okul, pansiyon, yemek, burs ve eğitim yardımları genişletildi. 1 milyondan fazla öğrenciye burs verildi. Yurt dışı eğitim imkânları geliştirildi. Üniversite sayısı artırıldı. Öğretmen açığı büyük oranda kapatıldı. “Haydi, Kızlar Okula”, “Ana Kız Okuldayız” kampanyaları, “Gönül Köprüsü”, “Tarladan Okula”, “Eğitim Gezileri” projeleri ve daha nice gelişmeler hep çocuklarımızı hayata, geleceğe daha iyi hazırlamak için yapılan çalışmalarımızdır. Ayrıca “Sosyal Devlet” anlayışımız gereği, ailelerimizin maddi- manevi mağduriyetlerini giderme konusunda birçok proje hayata geçirilmiş ve yoksulluktan en çok etkilenenlerin çocuklarımız olduğu bilinciyle, bu alandaki çalışmalarımız aralıksız devam ettirilmekte ve yeni çözüm önerileri geliştirilmektedir. Geleceğin yöneticisi ve güvencesi olan çocuklarımızın iyi yetiştirilmesi millet olarak ortak amacımız olmalıdır. Onlara şanlı bir tarih, her yönden gelişmiş ve müreffeh bir ülke, maddi ve manevi yönden sıkıntılarını çok büyük oranda gidermiş gözbebeği bir Türkiye bırakmak için çocuklarımız hepimizin hayatında en önemli unsur olmalıdır” dedi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.