Belediye Başkanı Akdoğan'a Şehit Ailelerinden Ziyaret
Niğde Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ömer Demir ve dernek üyeleri Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan’ı makamında ziyaret etti.

Niğde Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ömer Demir ve şehit aileleri Belediye Başkanı Faruk Akdoğan’a şehit ailelerine verdiği destekten ve Niğde için yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ettiler.

Niğde Şehit Aileleri Derneği Başkanı Ömer Demir; “Geçmişe ve günümüze bakıyoruz ve görüyoruz ki bugün dernek olarak bizler çok şanslıyız. Niğde Belediye Başkanı olarak Sayın Faruk Akdoğan’a ne zaman geldiysek bu güne kadar istediğimiz bütün talepleri yerine getirdi. Hiçbir isteğimiz geri çevrilmedi. Yeni dönem adaylığının hayırlı olmasını ve hizmetlerinin devamını diliyoruz. Şehit aileleri ve derneğimiz adına başarılarının devamını diliyoruz” dedi.

Her zaman Şehit Ailelerinin yanında olduğunu belirten Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan; “Başta şehit ailelerimiz ve yakınları olmak üzere tüm Niğde'de yaşayan insanlara ve şehrimize bu güne kadar yararlı ve faydalı olmaya çalıştık. İnsanlarımızın hizmetkarı olma noktasında, problemlere çözüm bulma noktasında ciddi bir gayret gösterdik. Burası sizin eviniz bunu her zaman söylüyoruz bizim imkanlarımız sizin imkanlarınızdır. Bizim sizlerden bir ayrı gayrımız yok yapılabilecek her ne olursa olsun en iyisini ve elimizden gelenin en fazlasını yapmak bizim boynumuzun borcu” dedi.

Şehrimizin Ciddi Manada Hizmete İhtiyacı Vardı

Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan; "Şehrimizin ciddi manada hizmete ihtiyacı vardı ve bu durum hala var, bitmiş değil. 5 seneye sığdırılacak bir durum değil. Uzun süreden beri birike gelmiş sorunlar yumağı ile karşı karşıya kaldığımızı herkes biliyor. 2009 yılında. 5 yılda özellikle alt yapı, yol, kaldırım, gibi zorunlu ihtiyaçları gidermek için ciddi yatırımlar, hizmetler yaptık" şeklinde konuştu.

Üst Yapıda Önemli Hizmetlere İmza Attık

Belediye Başkanı Faruk Akdoğan; "Üst yapıya büyük yatırımların yapılmasını sağlayarak şehrimizde kapalı pazar alanlarından, sosyal tesislere, modern itfaiye binasından, zahire pazarı, hayvan pazarı, mezbaha, hayvan barınağı, birahanelerin şehir dışına taşınması, arsenik arıtma tesisine kadar bir çok önemli hizmeti gerçekleştirdik. Bundan sonraki dönemde rutin işlerin dışına çıkarak daha farklı hizmetlerin altına imza atacağız. Hep birlikte önümüzdeki dönemde bunu göreceğiz" dedi.

Kent Meydanı Otopark Projesi 3 Etaptan Oluşuyor

Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan; "Şehrimize yakışır bir Kent Meydanı projesini 3 etapta tamamlayarak şehrimize yakışır bir meydan haline getireceğiz. Şu anda projemizin birinci etabı yapılmakta. İkinci etabı Postanenin bulunduğu alanda yapılacak üçüncü etap olarak Valilik ve Defterdarlığın bulunduğu alanda Kent Meydanı projemizi devam ettireceğiz. Çalışmalar tamamlandığında Kent Meydanını 70 bin kişiyi alabilecek bir meydan haline getirmiş olacağız. Dolayısı ile tüm gayretimiz şehrimizin güzelleşmesi, gelişmesi adına. Bu Projemiz tamamlandığında 2 katlı bir otopark ve Kent Meydanını Niğde'mize ve hemşerilerimize kazandırmış olacağız. Yaptığımız otoparkın da ücretsiz olarak hizmet vermesini sağlayacağız. Sürekli özel otopark haline gelmemesi adına 12 saat ve üzerinde kalan araçlardan ücret alınacak. Niğde'nin trafik yoğunluğunu ortadan kaldıracak bir proje. 2014 yılında Bor Caddesine ve Paşakapı Caddesine katlı otopark yapacağız. Planlarımızın içerisinde bu projeler de yer alıyor. Toplamda Niğde'mize 3 tane kapalı katlı otopark kazandırmış olacağız" şeklinde konuştu.

Kızılca Deresi Islah Edilecek

Belediye Başkanı Faruk Akdoğan; "Kızılca Deresi projesinin ihale sürecini başlattık. 45 gün sonra ihalesi yapılacak. Kızılca Deresi projesinin ihale bedeli 25 milyon TL. Proje çalışmalarına başlayacak ihaleyi alan yüklenici firmaya 75 gün gibi bir süre sonra yer teslimini yapacağız. Tabakhane deresinin Amas mevkiinden başlayarak Akkaya barajına kadar kenar duvarlarının, tabanının, üzerinde bulunan köprülerin yenilenmesi gerçekleştirilecek. Bunların yanı sıra dere içerisinde bulunan ishale hattının dere duvarı dışına taşınarak ishale hatlarının dereye karışmadan arıtma tesisine taşıyacağız. Kızılca deremizden temiz suyun akmasını sağlayacağız. Deremizde bir kaç bölgeye de küçük setler koyarak küçük göllenmelerin oluşmasını temiz su ile sağlayacağız. Kızılca Deresini rekreasyon alanı olarak kenarlarını ağaçlandırarak park haline getireceğiz. 2015 yılının sonunda da bu projemizi tamamlamış olacağız" dedi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.